BAZA WIEDZY

Profile szlifowane a polerowane

Profile wykonane ze stali szlachetnych charakteryzują się bardzo częstym wykorzystaniem w przemyśle. Stosuje się je do produkcji konstrukcji bram, ich elementów ramowych, a także w roli konstrukcji niezbędnych w przemyśle chemicznym i w branży transportowej. To, w jaki sposób zostaną one wykorzystane w tych branżach, zależy przede wszystkim od sposobu ich wykończenia.

Gwoździe skrętne czy pierścieniowe?

Tak jak wieszczono odejście w niebyt dawnego pomysłu łączenia dwóch powierzchni metalowych za pomocą starych dobrych nitów, tak i przewidywano, iż technologie posuną naprzód sposoby łączenia płaszczyzn drewnianych, a gwóźdź jako taki, odejdzie w niebyt. Tymczasem zarówno gwoździe papowe do gontów, gwoździe do więźby dachowej czy też gwoździe ocynkowane mocowane za pomocą pistoletu pneumatycznego nadal są podstawą budowlanych (zwłaszcza dachowych) konstrukcji drewnianych. Także gwoździe pierścieniowe i gwoździe skrętne nadal są użytkowane. Zastanówmy się więc, jakie są pomiędzy nimi różnice oraz wynikające z nich odmienne sposoby zastosowania.

Cięcie profili aluminiowych i nierdzewnych

Cięcie profili aluminiowych i nierdzewnych

Profile aluminiowe w ostatnich latach zrewolucjonizowały rynek prefabrykatów budowlanych. Generalnie, profile nierdzewne są dziś wykorzystywane nie tylko w przemyśle budowlanym, lecz także między innymi jako elementy modułowe w branży marketingowej, jako swoisty stelaż reklamy wielkopowierzchniowej. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej, czym się owe profile aluminiowe i profile nierdzewne charakteryzują i jakie są uwarunkowania ich cięcia.